Vytváření výběrů

Vytváření výběrů

Stránka Produkty nabízí také možnost vyhledávání produktů a vytváření výběrů.

Jak vyhledávat?

Vyberete si element, v rámci kterého chcete vyhledávat.

Vyberte si, jestli chcete vyhledávat ve vstupních nebo výstupních hodnotách. Pak stačí vybrat podmínku, podle níž se bude vyhledávat.

Je rovno/není rovno znamená přesnou shodu. Čili když zadáte, že PRODUCTNAME je rovno Nikon D3100, najde vám to pouze produkty přesně s tímto názvem. Když bude název například "Nikon D3100 černý", už se vám ve výběru nezobrazí, protože shoda není přesná.

K obecnějšímu vyhledávání použijte podmínku "obsahuje reg.výraz". Díky ní naleznete zboží, které obsahuje hledaný výraz a zároveň může obsahovat i něco jiného.

Tip: Vyhledáváte-li například zboží s prázdným DELIVERY_DATE, zadejte DELIVERY_DATE je na výstupu rovno (necháte prázdné políčko). Tímto krokem zjístíte, které zboží neobsahuje informace o době dodání.

Pokročilé vyhledávání

Překliknete si vyhledávání na ROZŠÍŘENÉ ROZHRANÍ a vypisujete pomocí regulárních výrazů. Chci například najít všechno zboží, které je dražší než 500Kč, je v kategorii, která obsahuje slovo mikina a má značku Adidas. Pak bude zadání znít:

PRICE_VAT > "500" AND CATEGORYTEXT ~ "mikina" AND MANUFACTURER = "Adidas"

Kýžený výběr si nezapomeňte uložit. Následně s ním můžete pracovat pomocí pravidel.

Vyhledáváním se zabývá i jeden z dílů videonápovědy.

Vyhledávací tipy

Pokud vás zajímá, zda název produktu neobsahuje výrobce (a máte výrobce ve feedu uvedeného samostatně), pak můžete použít vyhledávání bez uvozovek, a sice:

PRODUCTNAME !~ Manufacturer

Podobně pokud chcete vyfiltrovat a skrýt produkty od všech firem kromě jedné, vyhledáte následující:

MANUFACTURER !~"Firma1|Firma2|Firma3"

Tip: O tom, jak vyhledávat prázdný element, jsme natočili video, podívejte se na něj!