Seznam Index Checker

Aplikace Seznam Index Checker skrze propojení se Seznam Reportérem kontroluje, zda jsou vaše URL adresy ve feedu správně zaindexované. Navíc umí říct, kolik adres v Seznam indexu je a kolik jich chybí, a aplikace sama zašle požadavek na indexaci tam, kde je to potřeba.
Seznam Index Checker je pomocí API napojen na Seznam Webmaster, díky čemuž uvidíte i data, které v samotném Reportéru nenajdete.

Proč Seznam Index Checker využívat

  • Pracuje samostatně a šetří vám čas.
  • Zvýší šance na vyhledání vaší stránky.
  • Upozorní na chyby na webu.

Poznámky

Aplikace spolupracuje se službou Seznam Webmaster a po úvodním propojení této služby s aplikací v Mergadu bude Seznam Index Checker monitorovat stav indexu, tedy kolik stránek vyhledávač Seznam indexuje. Tohle samozřejmě zahrnuje i produkty z feedu.
Když aplikace zjistí, že Seznam neví o všech stránkách, tak mu je pošle (přes seznamácké API) k přednostní indexaci. Díky tomu se seznam dozví o nových stránkách webu velice brzo a obecně se zvýší zaindexovanost vašich produktů.
Pro fungování aplikace je nutné se nejdříve registrovat do služby Seznam Reportér, po registraci a ověření webu zkopírujte váš API klíč do aplikace v Mergadu.
Aplikace stojí měsíčně 186 korun, prvních 10 dní je na zkoušku zdarma.

Našli jste chybné či přesměrované URL? Nelekejte se

Stalo se vám, že některé URL Seznam Index Checker vyhodnotil jako chybné nebo s přesměrováním?
Pravděpodobně to znamená, že e-shop při indexaci vrátil chybu (možný např. výpadek databáze), nebo vůbec neodpovídal server a čas na odpověď vypršel. Není to proto důvod k obavám, že URL jsou skutečně chybné.
Adresa s přesměrováním znamená, že na dané adrese produkt není a je přesměrovaný jinam.Vyhledávače ukazují zejména adresy, které vedou rovnou na stránku. Adresy, kde produkt chybí (nejčastěji po přejmenování produktu), proto nejsou odesílány k indexaci. Ani zde se není čeho bát – zákazník přesměrování nezaznamená.